Clif a Brian Sotis, Felon Eden severu, Areia SotisTřetí víkend v lednu jsme měli naplánováno navštívit naše dětičky v okolí Plzně. Je pravda, že se dvěma dospělými fenami a 3,5 měsíčním Clifem se naše návštěva rovná již spíš invazi 🙂 O to více si tedy cením pohostinnosti majitele Briana Sotis, který celou naši smečku ubytoval pod svou střechou a ještě s námi absolvoval neplánovanou návštěvu vnoučátek po Aresovi Sotis.

Vnoučátka z Volduch

Clif Sotis as vnoučátka z VolduchV sobotu se nám zcela neplánovaně naskytla příležitost podívat se na štěňátka po našem Aresovi v nedalekých Volduchách. Chovatel – p. Ekl – bohužel ještě nemá potvrzenou registraci chovatelské stanice, tedy štěňátka zatím nemají plná jména.
Dero SotisŠtěňátka byla na svůj věk poměrně velká a mohutná, navíc světlá a pěkně osrstěná po mamince (v galeri si můžete prohlédnout jejich foto). Jeví se opravdu nadějně, tak jim budu držet palce, aby jim to vydrželo a hlavně se dostala do samých dobrých rukou!

Ve Volduchách jsme měli možnost po několika týdnech také vidět opět našeho Dera Sotis. Je to veselé kontaktní štěňátko, které v barvě nezapře svého tatínka Kondora 🙂

Corro Sotis

Corro a Clif Sotis - 3,5 měsíceSobotní odpoledne jsme očekávali příjezd Clifova brášky Corra s jeho majiteli. Correčka jsem viděla poprvé od odběru a musím říct, že z něj roste fešák 🙂
Clif ani tentokrát nevynechal svou tradici – nejprve si sourozence patřičně podřídit. Teprve pak se s Correm pustil do divokých honiček a sourozeneckých pranic, kdy se pozice dole a nahoře střídají už naprosto bez jakýchkoli pravidel a veškerá hierarchie jde bokem.

 

Někomu sedává za oknem kočka, někomu …

Areia SotisV neděli nás čekal bohužel již odjezd domů, ale přesto jsme dopoledne ještě našim vlčoušům naordinovali lehkou poslušnost a stopičky. Zvládli to celkem dobře, i když už na všech – včetně nás páníků – byla patrná docela únava (já jsem vůbec poslední dobou celkem „vyždímaná“ – holky jsou neustále na vodítku připravené odtáhnout plně naložený valník a Clif pro jistotu poskakuje a tahá všemi směry, takže mám někdy pocit, že jsem natahována na skřipec).
Arina na bidýlku a Felon nakukuje do okna...Dospěláci měli po celý víkend k dispozici zahradu u domu, kde od pátečního podvečera provozovali běhací hry. S postupujícím víkendem ale intenzita jejich pohybu postupně ustávala, až byli v neděli k vidění Brian a Felon, jak porůznu polehávají. Pouze nezmar Arina stále pobíhala a svědomitě hlídala celý pozemek. Navíc si u Ládi osvojila zcela novou dovednost. Zjistila, že se dá vyskočit na parapet okna do kuchyně (kde se „schovávala“ panička s Clifem), a tak se na tomto „bidýlku“ metr šedesát nad zemí vyskytovala se železnou pravidelností, aby zkontrolovala, co se děje v domě, ale i v zahradě za silnicí, kam takto získala skvělý výhled 🙂