Griff a Ellis SotisOd pátku 20.7. hlídáme Ellis SotisClifovu dceru. Zatím je tu také Falco, který čeká na to, až se mu u nových pánečků postaví kotec a oni si ho budou moct odvézt. Svůj nový domov nakonec najde u majitelů své sestřičky Farrah. Martina s Jirkou se v neděli na Falca přijeli podívat (byli na výletě v Praze) a nelze to snad nazvat jinak, než láskou na první pohled 🙂 Za Martinu i Jirku jsem hrozně moc vděčná – jsou to lidé, kteří mají ohledně Falca mou plnou důvěru a i na něm je vidět, že k nim dokáže brzo přilnout.

Od Falcova příjezdu se u nás leccos změnilo. Kromě příjezdu Ellinky, která vnesla do vod naší smečky další rozruch, se poněkud přeuspořádaly vzájemné vztahy. Sourozenci Freya a Falco konečně k sobě našli cestu plnou her a honiček po zahradě, podobně si Falco rozumí i s Ellis (byť se jí prvopočátečně opět zcela neomaleně a neodbytně dvořil, i když… dvořil… Tak to snad ani nazvat nejde 🙂 ).
Mezi Clifem a Falcem se to naopak poněkud vyhrotilo – puberťák Falco si vůbec nepřipouští, že by snad měl staršího psa samce respektovat a pokárání za své nepřístojné chování evidentně moc nechápe. Clifovi přirozeně tudíž došla trpělivost a mladého výrostka ve svém teritoriu trpí jen s velkým sebezapřením (jelikož to má ode mě nakázáno 🙂 ). 
Arince v podobě Ellinky přibyl nový cíl jejích výchovných choutek, a tak střídavě častuje svým uzurpátorským chováním Falca nebo Ellis – podle toho, s kým je zrovna puštěná. (I ona moc dobře ví, že to dělat nesmí, ale její bleskový symbolický výpad je úplně stejně nezastavitelný, jako zlodějské chmaty, kterými dokáže v mžiku někomu vytrhnout jídlo z ruky nebo ho „odčarovat“ z talíře.)

Nejlépe je na tom asi babí Felon, která může jako zcela nekonfliktní důchodkyně být puštěna s kým chce, a benjamínek Griff, který má teď nepřeberné množství strýčků a tetiček na hraní (budu mu to muset kapku zatrhnout, aby příliš „nezesmečkovatěl“ 🙂 ).