Cir Cleo Sotis - povahový testV sobotu 17.4. se konala v Roudnici nad Labem tradiční jarní bonitace a svod československých vlčáků. Zkouškou dospělosti zde úspešně prošli Cir Cleo SotisA70 Of P1/ Xv 52,9 Xf 110,7, chovný I (Cirášek se předvedl naprosto příkladně – stejně jako jeho „družka“ Lony – zvláště za její přípravu a nápravu před majiteli smekám klobouk), Collin SotisA69,5 Oh P1 / Xv 53,2 Xf110,1, chovný I (Collin se ke zkoušce povahy postavil se svým typickým pohledem na svět – měl vše „na háku“ 🙂 ) a Cessie SotisA63 Od P3 / Xv 54,8 Xf 111,1, chovná I (Cessinka už ve skupince zahlédla figuranta, kterého vehementně začala vyštěkávat a tak její celkový projev při povahovém testu vyzněl tak, jak vyzněl. Pochvalu si ale určitě zaslouží za změření, kde stála jako přikovaná.)
Všem majitelům moc děkuji za přípravu i předvedení jejich pejsků 🙂

Do Roudnice se přijela podívat i 3 naše malá Éčka – Ellis, Ecco a z Moravy dokonce i Eronek, aby okoukli, co je  čeká na podzim. Bonitaci splnila rovněž vnučka po Anteie Sotis Akky z Údolí komárů a k vidění bylo i několik našich dalších vnoučat z vrhu B z Údolí komárů.

Já jsem se tradičně věnovala fotodokumentaci účastnících se ČSV a vzhledem k jejich počtu (cca 50) jsem odpoledne už sotva udržela foťák.

Vlk eurasijský - Zoopark ChomutovTedy je pravda, že na únavě se podepsal i páteční výlet do krásného chomutovského zooparku, kam jsme si s majiteli Corinky a Ecca jeli vyvětrat hlavy. Bylo krásné počasí, zoopark byl skoro prázdný a tak jsme si jeho návštěvu opravdu užívali (vydrželi jsme tam 7 hodin!).
Medvědi nám předvedli vodní hrátky a Clif umravňující svého dotírajícího synka Ecca vyburcoval místní vlky ke krásnému vokálnímu představení. Opět jsme zde zapůsobili jako menší atrakce, protože malý Ecco se neopomněl ke svým vyjícím vlčím strýčkům přidat 🙂 (Ze zooparku mám spoustu krásných fotek a určitě se něco z nich opět postupně objeví jak ve zdejší galerii tak na mých fotostránkách.)