Na dnešní neděli jsem pro majitele letošních štěňátek již od července plánovala setkání na litoměřickém cvičáku a celou dobu se modlila, aby nám přálo počasí a děti se sešly v kompletním počtu. To první se zadařilo – déšť nám v podstatě až v pozdním odpoledni pouze připomněl,

že je pomalu na čase rozjet se domů. Druhé přání se mi nesplnilo, byť mým vlastním přičiněním. Sama jsem novým Bascovým majitelům setkání rozmluvila, protože ode mě odjel před příliš krátkou dobou a setkání se mnou by zbytečně narušilo budování vztahu k novým páníčkům.

I bez Basca bylo ale dětí všude plno a klubko hrajících si a zápasících štěňat skýtalo jedinečný pohled na vlčáčí potěr. Benettka, Belcore a Brest byli jako by si z oka vypadli a v rumraji pobíhajích ocásků, oušek a míhajících se nohou byly jediným bezpečný poznávacím znamením jejich různě zbarvené obojky. Brian se od sourozenců lišil především výrazně světlejší a žlutější barvou, a tak jeho identifikace byla celkem snadná.
Všechny děti jsou ale krásné, jak jen mohou štěňátka být, vypadají zdravě a jsou velmi vitální. Vzájemné honění a zápolení jim vydrželo téměř celé odpoledne a jejich majitelé se v jednom naprosto shodli – že takhle hodné psy, jako budou mít dnes večer, ještě doma nezažili :).

Doufám, že se setkání všem zúčastněným líbilo a těším se na nějaké další – tentokrát snad již v „plné sestavě“.