V sobotu 19.7.2008 proběhla národní výstava psů v Mladé Boleslavi. Předvedeno zde bylo celkem 23 ČSV, které posuzovala slovenská rozhdčí paní Ridarčíková.
Z naší chovatelské stanice si nejlépe vedli Cir Cleo (V1, CAJC – tř. mladých), Brest (V2, res. CAC – tř. otevřená) a Desire (VN1 – dorost).

O trochu hůře už dopadli ve třídě mladých kluci Clif (VD2) a Corro (VD3 – u něj tu známku opravdu nechápu, ale což… I známka velmi dobrá náleží pouze prvotřídnímu jedinci, který je typickým představitelem plemene, tedy se rozhodně nejedná o žádnou tragédii.).

Do závěrečných soutěží jsem měla přihlášenou chovatelskou skupinu, kterou jsem ale hodlala vzdát pro absolutní vylínalost Bresta, Corra i Ciráška, se kterými jsem do skupiny počítala. Nakonec jsme ale díky Desire a Ciráškovi, kteří čekali na soutěže dorostu a mladých, přeci jen nastoupili. Když už tam jsme až do konce, proč to tedy nezkusit 🙂 Neplánovaně jsem tam tedy přibrala i Clifíka a naše chovatelská skupina nakonec vkročila do slavnostního kruhu závěrečných defilé. Do užšího výběru jsme sice nepostoupili, ale alespoň se děti podle mě hezky předvedly, nezpůsobily žádnou ostudu v podobě vzájemného polykání hlav či táhání se za uši a dopomohly navíc k tomu, že až na jednu soutěž (Nejhezčí pár) byli zastoupeni ve všech závěrečných kláních sobotního dne českoslovenští vlčáci.
V dorostu jsem pak nastoupila s Desire, která se paní Ridarčíkové toho dne velmi líbila. Desirka postoupila do užšího výběru, ale záhy usoudila, že dnešního vystavování už bylo opravdu tak akorát a několikrát dala nepokrytě najevo, že by chtěla z toho hloupého kruhu pryč. Umístění s pořadím z toho samozřejmě už nebylo… 🙂

Oficiální výsledky