Sobotní mezinárodní výstavy psů v Mladé Boleslavi se z rodiny Sotis zúčastnili Collin, Cir Cleo, BrianDesire. Místo delegované rozhodčí Jany Tomeškové (která dokonce dostala delegačenku a i se nacházela v areálu výstaviště) nakonec československé vlčáky posuzovala polská rozhodčí paní Chwalibóg.
Styl posuzování byl na můj vkus poněkud zvláštní – jsem zvyklá, že se rozhodčí s vystavovatelem pozdraví, případně mu podá ruku, zeptá se na věk psa, viditelně určí pořadí a případně vítězi třídy pogratuluje (někteří se i líbají 😉 😀 ).

Elzbieta Chwalibóg si semtam psa prosahala, po závěrečném běhu proházela fyzické pořadí psů a pak se usadila do křesílka a tím to pro ni končilo. Hned v první třídě mladých psů jsme na sebe s ostatními vystavovatelkami zmateně pokukovaly, zdali je jako už po všem, nebo paní rozhodčí teprve z pohodlí křesílka bude pořadí určovat.
Asi největší "šok" mi způsobil dotaz paní Chwalibóg, jakou že to právě odposuzovala třídu u fen – ve chvíli, kdy už byly zadané známky i pořadí. Její reakce na to, že to byla třída fen mladých, byla velmi překvapená. No možná jsem trochu naivní, když zastávám názor, že by rozhodčí měl znát věk posuzovaného zvířete, aby ho právě vzhledem k věku mohl fundovaně ohodnotit…

A jak jsme vlastně dopadli? Vzhledem k tomu, že od mezitřídy fen nastala "védéčková smršť" (v některých případech pro mě opravdu zcela nepochopitelně a nesmyslně), byly naše výsledné známky i pořadí pěkné. Collin získal známku V2 (skončil za krásným Amorem Mio Srdcerváč), Cir Cleo V4 – třída mladých. Brian ve třídě otevřené V2, res.CAC, což rovněž považuji za úspěch vzhledem k tomu, že Samík ten den absolutně "nechodil" a pokoušel se hermeticky přisát k pročůranému trávníku v kruhu (takhle "zmakaná" jsem z kruhu ještě nikdy neodcházela 🙂 ). A malá Desire ve třídě mladých v konkurenci dalších 4 fen obsadila 3. místo se známkou výborná.

Počasí vyšlo pořadateli na výbornou, naši hafani se po celou dobu chovali slušně (tedy až na neodbytnou snahu Collina a Briana nakrývat Desiru 🙂 – prostě hormony se klukům bouří, byť Desirka stále nejeví sebemenší známky přicházejícícho dospívání) a já jsem si koupila hezký dárek od Gappaye, takže to vlastně byla poměrně příjemně prožitá sobota…