Brian, Desire a Clif SotisV pondělí večer 3.8. jsem se vrátila z jevišovického výcvikového tábora. K zvláštnímu termínu návratu byly důvodem zkoušky KJ ČR Brno, které zakončovaly týdenní výcvikové úsilí.
Z naší CHS se jich zúčastnil Brian SotisZOP (91 b.), Desire SotisZOP (93 b.) a Clif SotisZPU 1 (129 b.). Oběma majitelům velmi gratuluji ke krásně složeným ZOPkám a doufám, že to nejsou jejich zkoušky poslední 🙂

 

Areia Sotis a Felon Eden severu

Jak Brian, tak Desire předvedli totiž velmi pěkné poslušnosti, (byly to nejlépe složené ZOPky), což je určitě velkou motivací k dalšímu výcviku.
Clifova poslušnost naopak byla poznamenaná jistou rozjíveností, z čehož vyplývaly naše bodové ztráty. V čem mi ale udělal opravdu radost, bylo hlídání předmětu (speciální cvik). Clifova „hlídačka“ byla naprosto ukázková – nekopromisně zakročil proti pomocníkovi snažícímu se o odebrání hlídané brašničky, aby se posléze ihned vrátil k předmětu a tlapkami a náhubkem jej přimáčkl k zemi. Aby si paní rozhodčí ověřila, že pes nemá větší zájem o hlídanou taštičku, než o pomocníka, nechala pokus o sebrání předmětu zopakovat. Ani na podruhé Clif nezklamal, a tak za tento cvik dostal plný počet bodů. Vzhledem k tomu, že jsme hlídání začali cvičit až na táboře (původně jsem chtěla zvolit stopu), byl jeho výkon opravdu velmi potěšující.

Kromě 3 výše zmíněných Sotisáků tábor v Jevišovicích hostil ještě Ciráška (Cir Cleo) s majiteli, Kamilovu Anušku (Anteia) a nesmím zapomenout ani na naši Arinku (Areia). Z tohoto výčtu je patrné, že Matušincovic areál byl Sotisáky téměř zplaven! 🙂

Týden to byl pro mě poměrně náročný (vstávání v 5 nepatří právě k vysněným způsobům, jak trávit dovolenou), ale s uspokojením mohu konstatovat, že na výcvik se v Jevišovicích sešlo několik opravdu velmi nadějných mladých zvířátek. A já bych si velmi přála, abych se s nimi i jejich majiteli setkala na nějaké další výcvikové akci.
Samozřejmě mě v Jevišovicích čekaly i staré známé tváře, z nichž některé lze považovat již téměř za jevišovický „inventář“ 🙂

 

PS: Omlouvám se, že nejmenuji – určitě bych na někoho zapomněla a to bych nerada – takže všem účastníkům přeji, ať jim to šlape!

 

Galerie z LVT na klubových stránkách…