GALERIE

Otec: Aron od Rajské chvojky

Matka: Felon Eden severu

Datum narození: 8.11.2003

Pohlaví: fena

Svod: –

Bonitace: A63 E1 Of R1 P1, chovná I.

DKK: A(0/0)

Potomci:

D Sotis

 

 

 


Alkyona (Alina) je tak trošku smolařka. Jako sedmitýdenní štěňátko ji majitelé vrátili zpět, „že stále kňučí“. Když jsem slyšela důvod stížností v telefonu, okamžitě jsem řekla, ať mi fenku ihned přivezou, že jim vrátím peníze.
Po čase si Alkyona našla nového majitele a svůj život trávila na vesnickém dvorku. Bohužel, i tomuto majiteli se život poněkud „zamíchal“ a tak jsem mu nabídla pomoc s péčí o fenku. Od 1.9.2006 jsem měla Alinu u sebe v Litoměřicích. 28.10.2006 jsme absolvovaly bonitaci v Ochozu u Brna s výborným výsledkem a 15.11.2006 Alkyona podstoupila vyšetření na DKK. Výsledkem A(0/0) se stala chovnou I.
18.11.2006 jsme se s majitelem Aliny domluvili, že mi fenku z rodinných důvodů vrátí a já pro ni budu hledat nového majitele (ač bych velmi chtěla, Alinku jsem si nechat nemohla, protože jsem měla již 3 psy a už to je těsně na hranici mých možností).

I když Alina vyrůstala na vsi a do města se v podstatě vůbec nedostala, na městský ruch si zvykla velmi brzy a po městě se pohybovala zakrátko naprosto suverénně. Zvládla bez problému i cestování vlakem. K neutrálně chovájícím se lidem se chová rovněž nevšímavě, k přátelsky vystupujícím je přátelská (obzvlášť, když mají něco dobrého 🙂 ), pokud někdo ale vyhlíží podezřele, dokáže Alina razantně hlídat.

Fenka má vrozené vynikající předpoklady pro výcvik, které bohužel zůstaly nevyužity. Je to vášnivá aportérka míčku – dokáže za ním běhat třeba půl hodiny. Rovněž v obraně našla velké zalíbení – má plné zákusy a kořist vytrvale nosí (jen ji velmi nerada vrací figurantovi 🙂 ). Je zde velký předpoklad, že tyto vlastnosti bude předávat i na potomstvo, což se potvrdilo u jejího prvního vrhu – především u Desire Sotis.

Alinka nakonec našla nový domov, kde má nejen psího kamaráda Cherokeeho Eden sveru, ale i dětské společníky, s kterými se umí rovněž pěkně vydovádět.